Arda Turan Fan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Arda Turan Fan

Arda, Turan, Fan, Forum, Biyografi, Avatar, İmza, Wallpaper, Futbol

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

İçinde 27 santimlik tel unuttular

2 posters
YazarMesaj
bcstz
Adiministratör
Adiministratör
bcstz

Kadın
İş/Hobiler : \'\':)=>}[_*RAP MUSİC=>}[_*\'\'3
takım : galatasaray
Ruh Hali : İçinde 27 santimlik tel unuttular Neseli

İçinde 27 santimlik tel unuttular Empty
MesajKonu: İçinde 27 santimlik tel unuttular   İçinde 27 santimlik tel unuttular Icon_minitimePerş. 14 Ağus. 2008, 16:45

10 yıl önce yapılan ameliyat sırasında idrar yollarında 27 santimlik tel unutulduğu anlaşıldı...

Abbas Öğdüm (29) 10 yıl önce böbreklerindeki rahatsızlık nedeniyle İstanbul'da bir hastanede ameliyat olduğunu söyledi. Ancak ameliyattan sonra rahatsızlıklarının devam ettiğini belirten Öğdüm, ''Birçok hastaneye gittim. Hepsi bana idrar yolu enfeksiyonu olduğunu söyledi. İlaç kullandım bir fayda etmedi'' dedi.

Rahatsızlıkları iyice artınca ailesi tarafından Konya'da özel bir hastaneye getirildiğini belirten Öğdüm şunları kaydetti:

''Şuurum kapalıydı. Hiçbir şey hatırlamıyordum. Ameliyat sonrasında öğrendiğim şeyler beni şaşırttı. 10 yıl önce ameliyat edildiğim hastanede bir hata yapılmış. İdrar yollarımda 27 santimlik bir tel unutulmuş. Tel bile taşlaşmış. Böbreklerimdeki taş da patates büyüklüğünde. Şu an kurtuldum. Yaşadığıma çok seviniyorum. Çünkü buraya getirildiğimde herkes öleceğimi düşünmüş. Bu sağlık skandalı hakkında şu an ne yapacağımı bilmiyorum.''

AMELİYATI GERÇEKLEŞTİREN DOKTOR

Ameliyatı gerçekleştiren Üroloji Uzmanı Op. Dr. Ahmet Şalvarcı ise hayati tehlike altında hastanın kendilerine getirildiğini söyledi.

Yapılan tetkiklerde taşlaşmış böbrek, tüm idrar yolu ve mesaneyi kaplayan 27 santim uzunluğunda tel ve mesanede patates büyüklüğünde 350 gram taş tespit edildiğini ifade eden Şalvarcı, ''6,5 saat süren ameliyat sonrası, sağ böbrek, sağ idrar yolu ve mesanenin bir kısmı, taşla birlikte alındı. 27 santimlik telin etrafı bile taşlaşmıştı. Ürolojik ameliyatlarda çok nadir rastlanan bir durum bu'' dedi.
http://arda66.yetkinforum.com
gizem_06
Moderatör
Moderatör
gizem_06

Kadın
İş/Hobiler : öğrenci:(
takım : galatasaray tabikiii
Ruh Hali : İçinde 27 santimlik tel unuttular Sicak

MesajKonu: Geri: İçinde 27 santimlik tel unuttular   İçinde 27 santimlik tel unuttular Icon_minitimePaz 31 Ağus. 2008, 17:18

yazık ya ayriyeten çok matrak yani o kadar sene geçmiş daha yeni anlıyolar tel olduğunu
bcstz
Adiministratör
Adiministratör
bcstz

Kadın
İş/Hobiler : \'\':)=>}[_*RAP MUSİC=>}[_*\'\'3
takım : galatasaray
Ruh Hali : İçinde 27 santimlik tel unuttular Neseli

MesajKonu: Geri: İçinde 27 santimlik tel unuttular   İçinde 27 santimlik tel unuttular Icon_minitimePtsi 01 Eyl. 2008, 13:44

bu qün bunu unutan yarın kim bilir neyi unutur! lol
http://arda66.yetkinforum.com

İçinde 27 santimlik tel unuttular
1 sayfadaki 1 sayfası